Specjalizujemy się w bezwykopowej renowacji sieci wodno-kanalizacyjnych.
W każdym projekcie zakładamy podejście indywidualne, dobierając
technologię na podstawie przeprowadzonej wcześniej inspekcji i monitoringu.
Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie oraz wiedzę ekspercką w dziedzinie kilkunastu innowacyjnych
technologii bezwykopowych, dzięki którym dostarczamy naszym klientom
najskuteczniejsze i najnowocześniejsze rozwiązania. Nasza oferta obejmuje m.in.:
Opis technologii
Technologia odśrodkowej renowacji infrastruktury wodociągowej z zastosowaniem hybrydowego kompozytu natryskowego Coverlan. Jest to szybkowiążąca, chemoutwardzalna powłoka na bazie żywic polimocznikowych, wzmacniana mikrowłóknami ze skał bazaltowych.
Zastosowanie
Specyfika technologii Coverlan sprawia, że może być stosowana zarówno na odcinkach prostych przewodów wodociągowych, jak i w łukach, jednolicie pokrywając wnętrze przewodu. Dzięki temu technologia umożliwia przeprowadzenie renowacji bez potrzeby wykonywania wykopów i pozwala na pracę na dłuższych odcinkach przewodów. Więcej informacji na stronie coverlan.pl.
Coverlan sieć wodociągowa
Opis technologii
Metoda bezwykopowej naprawy kanalizacji polega na wprowadzeniu do przewodu rękawa z włókna szklanego nasączonego żywicą, który następnie utwardzany jest przy użyciu promieniowania UV. W ten sposób powstaje integralna powłoka, która wypełnia i naprawia wewnętrzną powierzchnię istniejącego rurociągu. Dzięki temu rozwiązaniu można zredukować liczbę koniecznych wykopów, a rękawy można instalować przez włazy kanalizacyjne i studzienki.
Zastosowanie
Technologia CIPP doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy konieczne jest zwiększenie nośności kanału przy jednoczesnym minimalnym zmniejszeniu średnicy. Włókno szklane, z którego wykonany jest rękaw, ma bardzo dobre właściwości konstrukcyjne, co pozwala na wzmocnienie istniejącego rurociągu bez konieczności przeprowadzania prac ziemnych i zmiany jego rozmiaru.
Zakres średnic
DN200 – DN1200 oraz przewody niekołowe
sieć kanalizacyjna
Opis technologii
Technologia CIPP bezwykopowej naprawy kanalizacji, polegająca na umiejscowieniu rękawa filcowego nasączonego żywicą poliestrową w kanalizacji za pomocą inwersji. Do montażu rękawa stosujemy wieże lub bęben inwersyjny, które umożliwiają wykorzystanie ciśnienia statycznego wody do równomiernego rozłożenia się filcu w kanale. Po umiejscowieniu rękawa następuje utwardzanie żywicy, poprzez podgrzanie wody znajdującej się w rękawie do odpowiedniej temperatury.
Zastosowanie
Technologia wykładzin CIPP utwardzanych gorącą wodą zalecana jest na terenach o wysokim poziomie wody gruntowej. Specyfika technologii sprawia, że może być ona stosowana w kanałach jajowych i wszelkich kanałach o niestandardowej strukturze. Metoda stosowana bez konieczności wykonywania wykopów i dzielenia instalacji na odcinki. Warto również podkreślić, że metoda ta jest stosowana w sieciach kanalizacyjnych bezciśnieniowych.
Zakres średnic
DN200 – DN1200
sieć kanalizacyjna
Opis technologii
Technologia bezwykopowa naprawa kanalizacji polegająca na instalacji rękawa szklanego utwardzanego parą wodną. Metoda ta posiada wszystkie cechy rękawa szklanego utwardzanego promieniami UW jedyną różnicą jest inicjator w tym przypadku jest to wysoka temperatura. Rękaw jest wprowadzany do kanału, a następnie utwardzany pod wpływem gorącej pary pod pełnym monitoringiem prac. Istotną zaletą tej techniki renowacji kanalizacji jest użyty materiał z włókna szklanego pozwalający na uzyskanie wysokiej wartości sztywności obwodowej.
Zastosowanie
Technologia wykładzin CIPP utwardzanych gorącą parą stosowana jest przy prostych odcinkach zniszczonych konstrukcji rur oraz braku wód gruntowych.
Zakres średnic
DN200 – DN1200
opis
Opis technologii
Ta prosta, ale niezastąpiona w wielu przypadkach technologia polega na punktowej naprawie nieszczelności w kanale, przy wykorzystaniu nośnika żywicy głównie włókna szklanego nasączonego żywicami chemoutwardzalnymi. Renowacja kanalizacji jest szybka i tania, gdy kanał jest w dobrym stanie, a naprawie poddany musi zostać jedynie niewielki fragment rury.
Zastosowanie
Spółka Terlan posiada profesjonalny zestaw do wykonania technologii pakerowania, co pozwala na sprawną realizację napraw punktowych. Jako nieliczni w Polsce, oferujemy naprawy punktowe – pakery kanałów jajowych.
Zakres średnic
DN200 – DN800
opis
Opis technologii
Specjalnie dostosowany rodzaj materiału oraz inwersyjny sposób instalacji rękawa pozwala pokonać częste, nieprzewidziane zmiany kierunków przyłączy i przewodów kanalizacyjnych o małych średnicach.
Zastosowanie
Kompaktowy zestaw instalacyjny umożliwia dokonanie napraw kanalizacyjnych z wnętrza budynku bez konieczności kosztownych remontów całego lokalu.
Zakres średnic
DN150 – DN250
opis
Opis technologii
Technologia Reliningu (często nazywana również sliplingiem) polega na wprowadzeniu do remontowanej sieci długich odcinków rur z polietylenu. Zgrzane doczołowo rury, wciągane są do wyczyszczonego ze zbędnego osadu przewodu. Tak zrealizowany projekt stanowi nową, integralną sieć wodociągową zachowując wszystkie parametry techniczne sieci oryginalnej.
Zastosowanie
Metoda reliningu ma zastosowanie dla sieci kanalizacji jak i wodociągów.
Zakres średnic
wszystkie możliwe
opis
Opis technologii
Relining modułami GRP stosowany jest do remontu przełazowych kolektorów kanalizacyjnych o przekrojach kołowych i niekołowych. Polega na instalowaniu we wnętrzu przewodu nowych, wyprodukowanych na wymiar moduł z GRP. Moduł należy dobrać w taki sposób, aby jak najmniej ograniczyć retencję pierwotną kanału. Przestrzeń pomiędzy starym a nowym kanałem wypełnia się specjalnym iniektem.
Zastosowanie
Metoda reliningu modułami GRP ma zastosowanie dla sieci kanalizacji.
Zakres średnic
wszystkie możliwe
opis
Opis technologii
W tej metodzie istniejący rurociąg jest kruszony i rozcinany za pomocą specjalnej głowicy oraz wciągarek. Z pomocą hydraulicznych urządzeń ciągnących rurociąg poddawany renowacji zastępuje się nową rurą, która zostaje wciągnięta bezpośrednio za głowicą. Jet to jedyna technologia, która pozwala na zwiększenie średnicy przewodu istniejącego. Metoda nie wymaga procesu czyszczenia istniejącego przewodu.
Zastosowanie
Metoda crackingu statycznego ma zastosowanie w sieciach wodociągowych i stosuje się przy koniecznościach zwiększenia średnic przewodów i w przypadku ich całkowitej konieczności renowacji.
Zakres średnic
63-300 mm
opis
Opis technologii
To jedna z odmian technologii stosowanych przy bezwykopowych renowacjach sieci wodociągowych. Charakteryzuje się zastosowaniem specjalnej, przygotowywanej fabrycznie rury z polietylenu, która formowana jest na kształt litery U. Ta powszechnie znana metoda renowacji pozwala ściśle dopasować ściany obu rur, przy prawie niezauważalnym zmniejszeniu średnicy przewodu.
Zastosowanie
Metoda stosowana w ograniczonych obszarach działania. Często wybierana w razie konieczności całkowitej odbudowy konstrukcji rury.
Zakres średnic
150-500 mm
opis
Opis technologii
Spółka Terlan posiada wiele technologii renowacyjnych dedykowanych do naprawy i ochrony przed korozją studzienek i zbiorników betonowych. Przy renowacji studnia jest czyszczona wodą pod dużym ciśnieniem (250-500 barów), a stare stopnie włazowe są wycinane. Następnie przygotowana zaprawa mineralna jest rozrzucana centrycznie przez urządzenie spuszczane pod stałą kontrolą do studni kanalizacyjnej.
Wieloletnie doświadczenie w pracy z systemami różnych producentów oraz wyszkolony personel gwarantują dobór najlepszej metody i najwyższą jakość wykonania od najmniejszych studzienek kanalizacyjnych po największe obiekty wodno-kanalizacyjnych.
Zastosowanie
Studnie wymagające naprawy poprzez jej uszczelnienie oraz regenerację.
Zakres średnic
1000-1500 mm
opis